גינה וערך הדירה

מה בין הגינה, העצים וערך הדירה 

רכישת דירה איננה עיניין של מה בכך, עלויות הדירה נגזרות מגודל הדירה, מיקום פיזי ותוספות, אחת התוספות הנפוצות ביותר היא מדשאה או גינה , באופן טבעי דירה ללא גינה תעלה פחות מדירה הכוללת שטח גינה.

שטח הגינה מתווסף לשטח הנכס כולו ומעלה את הערך ושווי הנכס. המחיר עולה אף יותר אם הגינה בנכס משופצת ומסודרת, מחקרי שמאות מראים שכל שיפוץ שנעשה בדירה יכול לגרום לקפיצה בערך הדירה לאחר מספר שנים, שיפוצים והוספות כגון, מרפסת, מעלית, ושיפוץ שטח הגינה יכול להוסיף כ15% לערך הדירה.
לכן, אם אתם מחפשים לרכוש דירה עם גינה ורוצים להוציא כמה שפחות, עדיף לחפש נכס לא בנוי ולבנות עליו את הדירה שלכם, כאשר את הגינה תקימו בהמשך באופן עצמאי.

לחילופין אם יש בבעלותכם נכס עם גינה וברצונכם למכור את הנכס וכמובן להרוויח כמה שיותר, הגיע הזמן שתחשבו על גיזום עצים, הוספת כמה רהיטים בגינה ומדשאה קטנה ובכך תעלו לעצמכם את ערך הדירה בבעלותכם.

להעלות את ערך הנכס במינימום השקעה 

אם החלטתם להעלות את ערך הנכס שלכם,  ואתם מעוניינים לבצע שיפוץ בגינה ,  מומלץ שתזמינו  בעל מקצוע מוסמך ומיומן, גנן מקצועי או אדריכל נוסף  שידע לבצע את השיפוץ האולטימיטיבי, לגזום עצים, להעתיק עצים או אפילו לעצב את העצים לפי טעמכם האישי.
אל תקחו על עצמכם הכל, יש בעלי מקצוע מנוסים שידעו כיצד להתמודד עם המשימה המורכבת של שיפוץ הגינה ויודעים היטב מה הרוכש הפוטנציאלי רוצה לראות בביקור בנכס.  כמו כל דבר גם במקצוע הזה נצטרך להזמין מראש את שירות גיזום העצים ואף עדיף לבקש מנציג מטעם החברה שיגיע לדירה על מנת לתת הצעת מחיר הטובה ביותר לשיפוץ הגינה לאחר כמובן שיראה אותה.

חשוב למקסם את הפוטנציאל בנכס.

מלבד מדשאה ועצים חובה שהגינה הפרטית בנכס תהיה עם מקום לאירוח, למנגל ולביקור חברים. זכרו כי הגינה בנכס שלכם היא המרחב האישי של הדיירים בבית ובמקרים רבים ובפרט בעונות מסויימות הגינה היא המרחב המרכזי בבית, מקום לארח אורחים, ומשפחה בערבי חג ואירועים ואפילו מקום לשבת בבוקר עם כוס הקפה.
זכרו לציין זאת בפני אדריכל הנוף שלכם, מוטלת עליו משימה משמעותית. להראות לרוכש הפוטנציאלי את הנכס בצורה המיטבית ומתוך שכך מוטלת עליו החובה לעזור לרוכש לדמיין, כיצד יראו חייו שלו בנכס. ארוחות עם חברים, ארוחה רומנטית בצל העצים ועוד.

הקפידו  כמובן על  בחירה נכונה של צמחייה, אפשר גם לשלב מזרקה קטנה שתקנה רוגע ושלווה לדיירים.

שיהיה בהצלחה.

פוסטים אחרונים

שיקום מבנים מסוכנים

אזרחים רבים מתגוררים במבנים המוגדרים כמסוכנים ואינם בטוחים, זה יכול להיות מבנה ישן בן עשרות רבות של שנים, או מבנה שעבר פגיעה משמעותית ולא תוקן

שיפוץ בניין משותף

כאשר גרים ביחד בבניין משותף יש לא מעט אחריות משותפת על כל הדיירים ביחד. כאשר משהו מתקלקל בבניין או שצריך לתקן אותו אז האחריות והעלות

שדרוג הדירה עם שטיחים וריהוט

שדרוג הדירה לפני מכירה

בעלי דירות רבים רוכשים דירה להשקעה, דירה במחיר נמוך שלאחר שיפוץ ושדרוג הנכס. ערך הדירה יעלה  והם יוכלו למכור את הדירה לכל המרבה במחיר. אלא

סרטוני נושא
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן