טיפים של ערן פולק בנושא רכישת נדל"ן למטרת השקעה

ישראלים רבים מתעניינים באופציה של רכישת נדל"ן למטרת השקעה. העניין מובן – לאפיק השקעה זה פוטנציאל רב, ועוד כדאי לקחת בחשבון ששוק ההון מספק תשואות בינוניות מאוד, עובדה שכמובן מגבירה את היקף החיפושים אחרי השקעות משתלמות יותר. עוד גורם שתורם לעניין ההולך וגדל בנדל"ן כהשקעה הוא סיפורי ההצלחה: כמעט כל אחד מאיתנו מכיר מישהו שזכה לרווחים נאים בזכות השקעה בנדל"ן. למרות הסיכוי הגבוה להגיע לתשואה גבוהה, כדאי לקחת בחשבון שבשוק זה ישנם גם חתולים בשק ושלא כל נכס מניב את התשואה המצופה ממנו. המסקנה המתבקשת: להשקיע מחשבה לפני שמשקיעים כסף, ובפרט ליישם את הטיפים של מי שכבר הוכיחו את עצמם בתחום הנדל"ן כמו ערן פולק מ-HAP ואנשי הצוות שלו.

לשקול גם רכישה של נדל"ן מסחרי

טיפ אחד של ערן פולק הוא לא לצמצם את החיפושים לנדל"ן בעיר ולבדוק גם אופציות של מושבים וגם לא להנעל על נדל"ן למגורים בלבד, אלא לחפש אפשרויות משתלמות גם בשוק הנדל"ן המסחרי. בהקשר זה חשוב להבין כי הביקוש למשרדים, ובפרט בגוש דן, גבוה מאוד וכך למשל בתל אביב התפוסה הממוצעת של המשרדים היא בין 97% ל-99%. המסקנה: אמנם לא קל למצוא משרד מתאים להשקעה, אבל כשמצליחים למצוא משרד – קרוב לוודאי שהוא יניב לכם תשואה גבוהה במיוחד. עוד יתרון של השקעה בנדל"ן מסחרי הוא שבדרך כלל תוכלו להשכיר את המשרד (או החנות, או כל נכס אחר) לטווח ארוך וכך לחסוך לעצמכם זמן, טרדה וטרחה שכרוכים במציאת שוכרים חדשים בכל פעם שהשוכר הקיים מבקש לעזוב, ובנוסף במרבית בנייני המשרדים החדישים ישנה חברת ניהול שדואגת לתפעול הנכס כך שאתם לא תצטרכו למצוא פתרון בכל פעם שיש תקלה (דבר שגם הוא מחייב השקעת זמן ותשומת לב).

כשמשקיעים בנדל"ן מסחרי ישנה חשיבות רבה במיוחד למיקום הנכס, וזהו פרמטר שמומלץ לא להתפשר עליו בשום מקרה – נכס במקום שאינו נגיש לכלי רכב ולתחבורה ציבורית, למשל, עלול להישאר ריק במשך זמן רב, כך שתתקשו למצות את ההשקעה שלכם.

להתרחק מעט מהמרכז

לעתים ההשקעות הטובות ביותר נמצאות לא במרכז של המרכז אלא במרחק קטן ממנו. הסיבה לכך היא שבאזורי הביקוש הגבוה במיוחד, המחירים של הנכסים גבוהים אף הם ומקשים על הגעה לתשואה הרצויה – ואילו באזורים הסמוכים ניתן למצוא לא מעט נכסים שמהווים השקעה אידיאלית שכן המחיר שלהם יחסית נמוך אבל צפוי לעלול בשיעור ניכר ובנוסף ניתן להשכירם במחיר גבוה.

דוגמה מצוינת למגמה זו היא ניו ג'רזי – מצד אחד, המדינה נמצאת בצילה של ניו יורק ומן הסתם היא הרבה פחות אטרקטיבית מהתפוח הגדול, ומצד שני ישנם לא מעט יזמי נדל"ן זריזים שהשכילו לזהות את הפוטנציאל הרב של ניו ג'רזי, ועל כן זהו לוקיישן מצוין למשקיעים.

לנצל את האופציה של תמ"א 38

טיפ נוסף של ערן פולק הוא לחפש השקעות נדל"ן לטווח קצר יחסית של 18-24 חודשים. אפיק אחד שכזה הוא השקעה בפרויקטים של התחדשות עירונית, או בשם המוכר יותר שלהם, תמ"א 38. הסיבה לכדאיות אופציה זו היא שיזמים שמנסים להוציא לפועל פרויקטים של התחדשות עירונית – בין אם מדובר על הוספת קומות לבניין קיים ובין אם במתכונת של פינוי-בינוי – נתקלים בלא מעט מקרים בקשיי מימון. מי שמסייע להם הוא קרנות שמתמקדות בהשקעות מסוג זה, ומשקיעים קטנים שמצטרפים לקרן איכותית יכולים לקחת חלק במימון ועל כן גם ברווחים הנאים.

עוד אופציה לרווח מהיר יחסית היא השקעה בקרן נדל"ן שיוזמת פרויקט חדש, בין אם בארץ ובין אם בארה"ב. התמורה מתקבלת מיד לאחר השלמת הבנייה כשהדירות נמכרות, וכך תוך פחות משנתיים ניתן לרשום רווח גבוה.

פוסטים אחרונים

שיקום מבנים מסוכנים

אזרחים רבים מתגוררים במבנים המוגדרים כמסוכנים ואינם בטוחים, זה יכול להיות מבנה ישן בן עשרות רבות של שנים, או מבנה שעבר פגיעה משמעותית ולא תוקן

שיפוץ בניין משותף

כאשר גרים ביחד בבניין משותף יש לא מעט אחריות משותפת על כל הדיירים ביחד. כאשר משהו מתקלקל בבניין או שצריך לתקן אותו אז האחריות והעלות

שדרוג הדירה עם שטיחים וריהוט

שדרוג הדירה לפני מכירה

בעלי דירות רבים רוכשים דירה להשקעה, דירה במחיר נמוך שלאחר שיפוץ ושדרוג הנכס. ערך הדירה יעלה  והם יוכלו למכור את הדירה לכל המרבה במחיר. אלא

סרטוני נושא
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן