מכירת דירת ירושה בין אחים

דירת ירושה היא מטבע הדברים נכס נדל"ן שערכו גבוה וניתן להפיק ממנו תשואה בהשכרה או מכירה. מנגד, כל עורך דין לענייני משפחה יודע שיש נסיבות לא נעימות שבהן מכירת דירת ירושה בין אחים הופכת למאבק ארוך בבית משפט.

אלו הדברים העיקריים שכדאי לדעת על מכירת דירת ירושה בין אחים:

1. שיתוף מקרקעין

כאשר יש יותר מיורש אחד לדירה, כל הצדדים מחויבים להתאגד ולהסכים יחד על הפעולות שייעשו. הסיבה לכך היא שהם נמצאים במצב של שיתוף מקרקעין ולכל היורשים יש זכויות שוות בנכס ובקבלת ההחלטות. בפועל, עבודה מסודרת מול עורך דין לענייני משפחה ואנשי מקצוע יכולה להיות משתלמת לכל הצדדים ולצמצם את חבות המס.

2. הערכת שווי

חשוב מאוד לבצע הערכת שווי על ידי שמאי או מתווך דירות. הערכת שווי מונעת חילוקי דעות לגבי ערך הנכס והיא יכולה להעניק פלטפורמה הוגנת לשיתוף פעולה בין הצדדים. במידה ומזמינים מתווך דירות, הערכת השווי תתבצע לפי הסביבה ועל סמך עסקאות קודמות – בעוד בהזמנת שמאי מקרקעין ניתן יהיה להתייחס ליתרונות ולחסרונות הספציפיים של הנכס.

3. העברת בעלות בטאבו

כל פעולה שבה מעבירים בעלות בטאבו על דירה בירושה כרוכה בפניה לרשם המקרקעין. בשלב הראשון צריך להגיש בקשה לצו ירושה, לפנות אל עורך דין לענייני משפחה ולבדוק שאין צוואות קודמות. בשלב השני מפרסמים הודעה בעיתונות וממתינים לקבלת התנגדויות. במידה והכל עובר כשורה, ניתן ליורשים צו ירושה שעמו ניגשים לרשם המקרקעין כדי להעביר את הבעלות על הדירה לאחד האחים.

לסיכום, חשוב מאוד להיערך לתהליך ארוך של מכירת דירת ירושה בין אחים. יש להתאזר בסבלנות, להתייעץ עם אנשי מקצוע בכל התלבטות ולקיים את הירושה כלשונה.

פוסטים אחרונים

שיקום מבנים מסוכנים

אזרחים רבים מתגוררים במבנים המוגדרים כמסוכנים ואינם בטוחים, זה יכול להיות מבנה ישן בן עשרות רבות של שנים, או מבנה שעבר פגיעה משמעותית ולא תוקן

שיפוץ בניין משותף

כאשר גרים ביחד בבניין משותף יש לא מעט אחריות משותפת על כל הדיירים ביחד. כאשר משהו מתקלקל בבניין או שצריך לתקן אותו אז האחריות והעלות

שדרוג הדירה עם שטיחים וריהוט

שדרוג הדירה לפני מכירה

בעלי דירות רבים רוכשים דירה להשקעה, דירה במחיר נמוך שלאחר שיפוץ ושדרוג הנכס. ערך הדירה יעלה  והם יוכלו למכור את הדירה לכל המרבה במחיר. אלא

סרטוני נושא
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן