שיפוץ בניין משותף

כאשר גרים ביחד בבניין משותף יש לא מעט אחריות משותפת על כל הדיירים ביחד. כאשר משהו מתקלקל בבניין או שצריך לתקן אותו אז האחריות והעלות חלה על כל הדיירים ביחד בין אם יש הסכמה של כל אחד ואחד מהדיירים או רק של הרוב לפי הפרוטוקול. זה יכול להיות רצון משותף של הדיירים לייפות את הבניין ולשדרג את הנראות שלו או מצב של בניין ישן שחייב שיפוץ, כך או כך חשוב לבחור חברה מקצועית ולהתכונן לשיפוץ שישפיע על כל דיירי הבניין.

סוגי שיפוץ בניין משותף:

ישנם תיקונים ושיפוצים שחובה לעשות בכדי לשמור על בטיחות הבניין והנראות החיצונית שלו וישנו שיפוץ שכדאי ומומלץ לבצע בכדי שיהיה יותר נעים להתגורר בבניין וגם בכדי להעלות את ערך הדירה אם וכאשר תרצו למכור אותה. כל שיפוץ כמובן עולה בהתאם ולכן חשוב לבדוק ולברר מה חשוב וחובה לבצע ומה כדאי ומומלץ ורק לאחר מכן לתעדף את סוגי השיפוץ בבניין המשותף ולבצע את מה שניתן.

חיזוק עמודי הבניין- שיפוץ בניין משותף שהוא חובה. כאשר עמודי הבניין כבר ישנים או שאינם חזרים מספיק הבניין כולו עומד בסכנה. חשוב לחזק את העמודים מיסודות הברזל שלהם בכדי לחזק את בסיס הבניין ולהפוך אותו לעמיד יותר. ישנו תהליך שלם של חיזוק עמודי בניין בצורה נכונה ובטוחה שנועדה ליצור חוזק ויציבות בבניין ואין להקל בכך ראש.

שיפוץ של חזית הבניין- הנראות של הבניין חשובה במיוחד למתגוררים בו מבחינת יופי ואסתטיות אבל לא רק. ברגע שחזית הבניין מלאה בסדקים לדוגמא בקירות החיצוניים אז גדלים הסיכויים לכניסת לחות רטיבות חום וקור. לכן יש חשיבות לדאוג לחזית הבניין (ולמראה הכללי של הבניין ) ולנראות שלו גם בכדי שיישמר וגם בכדי שיראה טוב ומזמין להיכנס אליו.

הוספת מעלית כחלק משיפוץ בניין משותף- כאשר מדובר בבניין עם הרבה קומות או שיש בו אנשים עם מגבלות פיזיות זוהי אחת האופציות העדיפות על דיירי הבניין. מעלית מקלה על דיירי הקומות העליונות ומעלה את ערך הדירות בבניין.

שיפוצים ותיקונים קבועים- באופן קבוע חשוב לוודא שלובי הבניין, חדרי המדרגות והקומות נמצאים במצב טוב ובטוחים למעבר הדיירים. במידה ויש מרצפות רופפות, סדקים בקירות, מדרגות שבורות ותקלות קטנות שכאלה הן יכולות גם לכער את נראות הבניין וגם להיות מסוכנות. לכן חשוב לבדוק את כל השטחים המשותפים- לחזק מרצפות רופפות, להחליף אם צריך, לתקן מדרגות שבורות או חלונות שבורים, לוודא שאין סדקים בקירות החיצוניים לעשות בקרה של הופעת רטיבות ולחות בנקודות מסוימות בבניין, לבצע איטום גגות במידת הצורך  כמו כן צביעה של הקירות החיצוניים והפנימיים הם חלק משיפוץ בניין משותף בנוהל.

פוסטים אחרונים

שיקום מבנים מסוכנים

אזרחים רבים מתגוררים במבנים המוגדרים כמסוכנים ואינם בטוחים, זה יכול להיות מבנה ישן בן עשרות רבות של שנים, או מבנה שעבר פגיעה משמעותית ולא תוקן

שיפוץ בניין משותף

כאשר גרים ביחד בבניין משותף יש לא מעט אחריות משותפת על כל הדיירים ביחד. כאשר משהו מתקלקל בבניין או שצריך לתקן אותו אז האחריות והעלות

שדרוג הדירה עם שטיחים וריהוט

שדרוג הדירה לפני מכירה

בעלי דירות רבים רוכשים דירה להשקעה, דירה במחיר נמוך שלאחר שיפוץ ושדרוג הנכס. ערך הדירה יעלה  והם יוכלו למכור את הדירה לכל המרבה במחיר. אלא

סרטוני נושא
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן